Sylwester Stallone

Demo image Sylwester Stallone urodził się 6 lipca 1946 roku w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork. Jest synem amerykańskiej wróżbitki Jackie Stallone i włoskiego fryzjera Franka Stallone. Młodszy brat aktora, Frank Jr. jest aktorem i piosenkarzem. Dzieciństwo Sylwestra przebiegało w bardzo burzliwej atmosferze, bardzo często zmieniał szkoły. Przyszły aktora trapiły różne kompleksy związane z zaburzeniami mowy oraz innymi komplikacjami jakie wynikły podczas jego porodu. Z Sashą Czack, pierwszą żoną ożenił się 28 grudnia 1974 roku, z tego związku ma dwóch synów.

Swoją karierę filmową rozpoczął mając 24 lata. Filmowym debiutem była rola Studa w komedii erotycznej „Wieczorek u Kitty i Studa”. Po tym grywał kolejne role w produkcjach słynnych reżyserów i wśród znanych aktorów. Prawdziwie wielki sukces osiągnął jako scenarzysta i główny bohater filmu „Rocky” z 1976 roku. Film ten zagwarantował mu nominację do dziesięciu Oskarów z czego dostał aż trzy. Kolejne wcielenia w różnorodne postaci nie przynosiły większych sukcesów. Kolejne produkcje „Rockiego” przyniosły mu nominacje do nagrody Złotej Maliny dla najgorszego reżysera, scenarzysty i aktora. Kolejny film który zachwycił amerykańską widownie był „Rambo-pierwsza krew”, kolejne odsłony Rambo przyniosły aktorowi następne Złote Maliny. W 1997 roku Sylwester Stallone znalazł się na liście stu największych gwiazd filmowych.

Jego trzecią żoną po duńskiej modelce Brigitte Nielsen jest modelka Jennifer Flavin z którą ożenił się 17 maja 1997 roku i ma z nią trzy córki. Sylwester Stallone jest prawdziwym pasjonatom Leonarda da Vinci, sam w wolnych chwilach oddaje się malarstwu olejnemu.