Colin Farrell

Demo image Colin Farrell jest jednym z najsłynniejszych irlandzkich aktorów filmowych i telewizyjnych. Urodził się 31 maja 1976 roku w Dublinie. Jest synem Rity i Eamona Farrella. Matka zajmuje się domem, ojciec i wujek Colina w latach 60. byli piłkarzami w irlandzkim klubie Shamrock Rovers. Dlatego również marzeniem młodego Colina była kariera zawodowego futbolisty. Aktor ma trójkę rodzeństwa, dwie siostry: Catherine i Claudine oraz brata Eamon Óg.

Na początku swojej kariery w show biznesie Farrell próbował dostać się do irlandzkiego zespołu Boyzone, jednak jego kandydatura została odrzucona. Kolejny etap w jego życiu związany był z tańcem w stylu westernowym, który przynosił mu nieznaczne dochody. Następnie wyjechał do Australii by tam poświęcić się pracy aktora. Pierwszą rolę Farrell otrzymał na planie serialu BBC “Ballykissangel”. Prawdziwy talnet aktora został jednak doceniony dopiero po odegraniu roli w dramacie wojennym “Kraina tygrysów”, po której został on uhonorowany nagrodą krytyków filmowych z Bostonu i Londynu. Kolejne role przynosiły aktorowi coraz to większą popularność. Zagrał m.in. w filmie Stevena Spielberga “Raport mniejszości”, w filmach takich jak: “Wojna Harta”, “Rekrut” oraz w ekranizacji słynnego komiksu “Daredevil”.

Colin Farrell znany jest ze swojej słabości do pięknych kobiet. Ma niepełnosprawnego syna Jamesa z amerykańską modelką Kim Bordenave. Obecnie związany jest z polska aktorką Alicją Bachledą-Curuś, która spodziewa się jego dziecka.