Brad Pitt

Demo image Brad Pitt jest znanym i lubianym, amerykańskim aktorem i producentem filmowym. Pełne nazwisko artysty to William Bradley Pitt. Urodził się 18 grudnia 1963 roku. Jest najstarszym synem Williama A. Pitta, obejmującego stanowisko kierownika firmy transportu kolejowego i Jane Etty Hillhouse, pedagoga szkolnego. Młodsze rodzeństwo Brada to : brat Doug i siostra Julie Neal.

Początkowo Brad studiował dziennikarstwo ze specjalizacją w reklamie. W 1986 roku wyjechał do Hollywood by tam skończyć studia, jednak jego plany zmieniły się i zaczął uczyć się aktorstwa pod opieką Roya Londona. Zanim jednak pojawił się na ekranie pracował jako kierowca, a także reklamował sieć restauracji El Pollo Loco w przebraniu żółtego kurczaka. Pierwszy kontakt z filmem miał podczas pracy nad “Mniej niż zero” w którym Brad brał udział jako jeden z uczestników imprezy. Później Brad dostawał nowe, lepsze role. Zagrał jedną z głównych postaci w “Dniach chwały”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu rola w filmie “Thelma & Luise”, gdzie Brad zagrał postać JD. Kolejne role przynosiły Bradowi coraz większe sukcesy i międzynarodową popularność. Obecnie jest on jednym z najbardziej znanych, lubianych i najlepiej zarabiających hollywoodzkich aktorów.

Aktor ma na swoim koncie wiele romansów z słynnymi hollywoodzkimi aktorkami. Związany był m.in z Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston. Obecnie zyje w nieformalnym związku z Angeliną Jolie z którą ma sześcioro dzieci. Trójka z ich jest adoptowana.